Що таке експедирування

Логістична організація перевезень полягає в програмуванні та визначенні послідовності окремих дій, щоб вантаж був доставлений в узгоджене з клієнтом місце в призначену дату. Ефективне планування транспортно-експедиційного проєкту залежить від зацікавленості експедитора, обсягу діяльності експедиторської компанії (включаючи її досвід), кваліфікації співробітників і складності замовлення.

Експедирування на практиці

Кожен з нас хоч раз у житті стикався зі словом експедирування, але часто буває так, що спроба дати визначення цього слова завдає нам багато клопоту. Експедиторська компанія є основною ланкою комунікаційного ланцюга, що відповідає за організацію та здійснення сервісно-логістичної діяльності. Що це означає на практиці?

По факту це:

  • підтримання безперервності експедиційного ланцюга – планування маршруту таким чином, щоб консолідація, транспортування та розформування утворювали послідовне ціле логістичної підтримки;
  • відповідальність – планування стратегії з урахуванням соціальних та екологічних аспектів діяльності компанії;
  • надання спеціалізованого транспорту, яким керують професіонали;
  • планування діяльності, пов’язаної з управлінням і транспортуванням товарів;
  • виключення затримок – що безпосередньо впливає на плавність процесу доставки та дотримання терміну.

Експедирування безпосередньо пов’язане з транспортним обслуговуванням, яке вимагає використання типу транспорту, відповідного за запитом клієнта, термінами доставки та маршрутом.

Труднощі з доставкою

Складність транспортно-експедиційних процесів призводить до проблем, пов’язаних з ефективною організацією логістичних і сервісних процесів. Неврахування змінних, які можуть вплинути на зміну дати доставки, може призвести до порушення транспортного ланцюга.

Індустрія транспортної логістики розвивалася запаморочливими темпами протягом багатьох років, будучи учасником процесу доставки особливо бажаного з точки зору багатьох підприємств. Тому вкрай важливо вибрати експедиторську компанію, яка буде виконувати свої зобов’язання, пов’язані з процесом експедирування.

Роль експедитора в логістичному обслуговуванні

Експедитор виступає посередником у процесах експедирування між замовником і транспортними компаніями, пропонуючи професійні консультації щодо планування процесу експедирування. Коротше кажучи, експедитор діє від імені клієнта, зобов’язуючись відправити вантаж і виконати зобов’язання, пов’язані з транспортуванням та оформленням документів

Експедитор як організатор транспортно-експедиційних процесів повинен володіти специфічними компетенціями та спеціальними знаннями, які виливаються в ефективність експедирування та надійність доставки.

Основна роль експедитора – забезпечити безпеку транспортування матеріалів/вантажу, спланувати логістичний маршрут відповідно до термінів і вести переговори з перевізниками. Початок співпраці з професійним експедитором дозволяє здійснювати перевезення з урахуванням специфіки замовлення.

Recent Posts