Доступ до актуальних даних про відправлення важко переоцінити, тому геолокація відправлень є дуже актуальною темою. Значна частина інформації про їхню долю надходить зі складів і логістичних центрів, де надходження та відпуск товарів фіксується за допомогою зчитувачів штрих-кодів, QR або RFID-міток.
У багатьох випадках такої інформації достатньо, оскільки вона підтверджує завершення певного етапу логістичного процесу і дає можливість приблизно оцінити термін доставки.
Однак бувають ситуації, коли навантаження потрібно контролювати постійно або дуже часто. Це стосується транспортування небезпечних речовин, що підлягають особливому контролю, цінних тощо. Тут у пригоді стають пристрої, завдання яких – геолокація вантажу.
Зазвичай вони монтуються в тарі, контейнерах, напівпричепах або інших місцях, які мають постійний контакт з товаром, що перевозиться. Завдяки їм клієнт, який замовляє послугу, і співробітники, які контролюють відправлення, можуть знати поточне місцезнаходження практично в реальному часі.
Трапляється, що ця інформація важлива і для страховика, який за її надання може зменшити премію. Звісно, локатор не захищає від аварії чи крадіжки, але дозволяє негайно розпочати рятувальну операцію, що значно підвищує шанси усунути загрозу.
Геолокація доставки онлайн
Методи геолокації можна розділити на дві категорії. У випадку пристроїв, що працюють онлайн, трекер поєднує дві функції:
- приймач GPS (або аналогічний);
- передавач, що передає інформацію про географічне положення, висоту, температуру, швидкість тощо.
Цей зворотний сигнал має надсилатися за допомогою доступної мережі. під час транспортування – як правило, це наземна або супутникова мобільна мережа.
Дані не надсилаються постійно. Найчастіше інформація про наступні положення локатора зберігається в пам’яті пристрою, і кожні кілька хвилин або годин включається передавач, який відправляє її в комп’ютерну систему одержувача.
Робота системи геолокації повинна враховувати перебої в доступі до мережі, коли локатор знаходиться поза зоною дії: в тунелі, на складі зі сталевих листів або всередині автомобіля з кузовом з матеріалу, що поглинає радіохвилі.
Геолокація доставки офлайн
Офлайн-пристрої не мають передавачів, а інформацію про маршрут і події, які були записані, можна прочитати лише постфактум, отримавши та розкривши посилку. Незважаючи на те, що ми не отримуємо доступ до інформації в режимі реального часу, такі пристрої також корисні, а зібрані ними дані можна використовувати для оцінки якості наданих послуг, відповідності декларацій перевізників, які співпрацюють з логістичною компанією, фактичному стану, тощо.